Co pomoże na przeczyszczenie jelit?

Bywają okresy w życiu każdego z nas gdzie nie przykładamy dużej wagi co do jedzenia i dbania o siebie. Sprzyja temu okres zimowy, kiedy jest zimno i szybko robi się ciemno, bardzo często zastygamy na kanapie z górą niezdrowego jedzenia. Oprócz kilku kilogramów więcej w naszym ciele gromadzą się toksyny. Największa ich ilość gromadzi się w jelitach co bardzo często doprowadza do złego samopoczucia oraz do długotrwałych zaparć.

Kiedy mówimy o zaparciach?

Zaparcie pojawia się w momencie kiedy nasze jelita nie funkcjonują prawidłowo. O zaparciu mówimy w momencie kiedy wypróżnienie występuje rzadziej niż trzy razy w tygodniu. Towarzyszy temu trudność w wypróżnianiu oraz uczucie niepełnego wydalenia kału. Problem ten zaliczany jest do chorób cywilizacyjnych. Bardzo często zaparcia są głównym objawem zalegania toksyn w jelitach i tylko dobrze przeprowadzony detoks może uwolnić Cię od problemu raz na zawsze.

Co pomoże na przeczyszczenie jelit?

Oczywiście możesz udać się do apteki i zakupić środki, które pomogą Ci z zaparciami i przeczyszczą jelita. Tylko takie postępowanie jest krótkowzroczne, gdyż problem za jakiś czas powróci. O wiele lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzanie detoksu organizmu co jakiś czas oraz zmiana diety. To właśnie ona pomoże utrzymać Ci rezultaty oczyszczonych jelit na dłuższy czas.

Aby skutecznie oczyścić jelita, trzeba najpierw zdać sobie sprawę skąd biorą się złogi w nich. W dużej mierze spowodowane jest to złą dietą, bogatą w produkty wysoko przetworzone, fast food-y a w małej ilości w owoce i warzywa. Tak więc najpierw trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Nowa dieta powinna być bogata w:

  • kapustę – najlepiej kiszoną, jest ona bogata w przeciwutleniacze, usprawnia pracę wątroby oraz wspomaga organizm w oczyszczaniu z toksyn. W swoim składzie posiada błonnik co pobudza jelita do pracy oraz probiotyki które wprowadzą dobre bakterie do naszego układu pokarmowego. To wszystko sprawi, że poprawi się trawienie oraz daje regularnie wypróżnienia,
  • buraki – oprócz tego, że odkwaszają i oczyszczają organizm, to znajdujący się w nich błonnik pobudza do lepszej pracy jelita oraz pomogą one wyczyścić je z resztek pokarmowych,
  • kaszę jaglaną – jako jedyna kasza odkwasza organizm, pozytywnie wpływa na trawienie. A dzięki zawartemu w niej błonnikowi oczyszcza jelita i usprawnia przemianę materii.

Jednak to nie jedyne rozwiązanie aby skutecznie przeczyścić jelita. Oprócz zmiany diet warto do niej wprowadzić zioła, które wpłyną korzystnie na Twoje jelita. Sprawdzą się w tym siemię lniane, mięta pieprzowa, babka jajowata, fiołek trójbarwny oraz babka płesznik. Zioła można zakupić oddzielnie i pić z nich codziennie napary. Jednak jeśli nie jesteśmy dobrzy w doborze odpowiednich proporcji warto rozejrzeć się za gotową mieszanką taką jak Fibra Vitae. Za produktem tym przemawia w 100% naturalny skład, który nie może zrobić Tobie krzywdy. Dzięki odpowiedniej proporcji zmieszanych w nich nasion sprawdzi się dobrze w oczyszczaniu organizmu oraz przeczyszczaniu jelit. Dzięki temu pozbędziesz się uciążliwych i długotrwałych zaparć.
Więcej o oczyszczaniu przeczytasz na tej stronie.

Istotną kwestią w oczyszczaniu i dbaniu o jelita jest odpowiednia ilość wypijanej wody. Powinieneś dziennie wypijać co najmniej 2 litry płynów. Najlepiej wody z dodatkiem cytryny czy imbiru. Warto również zamienić czarną herbatą i kawę na zieloną herbatę lub czerwoną. Duża ilość wypijanej wody ułatwia masie kałowej wydostanie się. Tak więc ułatwi to wypróżnianie oraz szybsze oczyszczenie jelit z zalegających resztek pokarmowych.

Podsumowując jest dużo metod oraz środków, które pomogą przeczyścić jelita. Warto o to zadbać aby poprawić swoje samopoczucie oraz wygląd, gdyż po takich zmianach lub przeprowadzonych kuracjach na pewno poprawi się wygląd skóry paznokci oraz włosów. Istotną kwestią jest również rozważne stosowanie tych metod gdyż zbyt częsty detoks może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, jednak dobrze przeprowadzony niesie za sobą wiele korzyści.