Jak się pozbyć trądziku?

Pryszcze, zaskórniki, krosty, wągry to nazwy, o których każda kobieta i mężczyzna chcieliby jak najszybciej zapomnieć. To nie tylko problem estetyczny, ale również ryzyko trwałego uszkodzenia skóry spowodowanego zapaleniem bakteryjnym. Trądzik atakuje najbardziej widoczne miejsca na naszym ciele, a więc twarz ( strefa T i policzki), plecy, dekolt, szyję czy ramiona. W konsekwencji czujemy się mniej atrakcyjnie i pewni siebie, mamy problem z dobraniem ubioru, musimy cały czas maskować zmiany i pamiętać, by przypadkiem nie dopuścić do pęknięcia krostek. W jaki więc sposób poradzić sobie z trądzikiem?

Jakie są przyczyny trądziku u dorosłych?

Jak już wiadomo, trądzik pospolity to schorzenie skórne, które rozwija się zazwyczaj na podłoży tłustej cery. Warstwa rogowa tego typu skóry jest znacznie zgrubiała, słabo ukrwiona oraz barwą przypomina zszarzałą żółć. Związku z czym osoby z cerą mieszaną i tłustą są najbardziej narażone na ostry rozwój pryszczy, niż osoby z cerą suchą. Często taka cera jest bardziej podatna na nacieki zapalne oraz na grudki ropne. Na rozwój trądziku ma wpływ przede wszystkim wiek, czynniki genetyczne, hormony i bakterie. Dlatego też, należy walczyć ze schorzeniem u źródła i na samym początku zdiagnozować co jest powodem jego powstawania.

Sprawdź ranking maści na trądzik http://www.tlusta-skora.pl/top-5-masci-na-tradzik-bez-recepty/

Kiedy będzie wiadomo jakie czynniki wywołują na naszej skórze trądzik, należy przygotować się na długotrwałe i intensywne leczenie obejmujące swoim zasięgiem pielęgnację skórną i odpowiednią dietę. Podczas takiego leczenia należy zwrócić uwagę na sposób odżywiania i wprowadzić do codziennej diety sporą ilość świeżych owoców oraz warzyw. Takim zachowaniem zadba się o równowagę witaminową i mineralną. Warto pamiętać, by tłuszcze zwierzęce zastąpić zdrowymi i nietoksycznymi tłuszczami roślinnymi. Dieta powinna być dodatkowo uzupełniona witaminą A, B2, B6 oraz cynkiem. Wiadome jest, że dieta to nie wszystko. Bardzo istotna jest codzienna pielęgnacja skóry. To najważniejszy element leczenia trądziku. W tym czasie stosuje się preparaty, których celem jest wyeliminowanie krost. Nie dziwi więc fakt, że takie preparaty powinny zawierać roślinne ekstrakty tj.:

  • Ekstrakt z lukrecji, który posiada silne właściwości łagodzące i eliminujące stany zapalne skóry. Ponadto reguluje wydzielanie sebum oraz odpowiednio nawilża skórę.
  • Wyciąg z kory i liści, dzięki którym naczynia włosowate są właściwie uszczelnione a krzepliwość krwi jest wyregulowana.
  • Ekstrakt z nagietka, który bardzo dobrze działa na skórę wrażliwą, pękającą i skłonną do wyprysków. Skóra szybciej się regeneruje.
  • Wyciąg z fiołka trójbarwnego- posiada on właściwości łagodzące i ściągające.

Serum Sevolium posiada wyżej wymienione składniki, dzięki czemu jego skuteczność jest zachwycająca, a pierwsze efekty można zauważyć już po tygodniowym zastosowaniu. Osoby, które wypróbowały krem zapewniają, że jego działanie zauważalne jest z każdym, mijającym dniem. Co więcej, pryszcze znikają całkowicie, bez żadnej blizny już po 60 dniowej kuracji. Należy pamiętać o systematyczności nakładania oraz o prawidłowym oczyszczaniu skóry przed jego zaaplikowaniem.