Jak szybko odtruć organizm?

Chcesz spróbować odtruć organizm, ale jeszcze nie spotkałeś diety jednodniowej, która faktycznie cię przekonała? Nie musisz przysięgać, że nie dotkniesz cukru lub nie napijesz się soku przez kilka dni lub tygodni. Możesz odtruć ciało w jeden dzień!

Dlaczego warto?

Krótkie oczyszczenie nie tylko daje organizmowi zastrzyk energii, ale także pozwala ciału odpocząć od trudnych do strawienia pokarmów i cukru we krwi. Jest to lepsze od długoterminowych detoksykacji, które mogą powodować nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak:

  • skurcze,
  • wzdęcia,
  • nudności,
  • wymioty,
  • odwodnienie,
  • bóle głowy,
  • brak energii,
  • zawroty głowy.

Każdy plan, który wymaga jakiejkolwiek formy postu, może powodować zaburzenia odżywiania lub niedobór składników odżywczych. Zamiast tego, lepiej zastanowić się nad jednodniowym detoksem działającym niczym przycisk reset. Taki jednodniowy plan przypomina organizmowi o tym, jak się czuje gdy jest dobrze karmione zdrową żywnością i jest dobrze uwodnione.

Jak odtruć organizm w jeden dzień?

Żywność, której należy unikać: może to wydawać się oczywiste, ale pomijaj produkty, które zawierają dodatek cukru, takie jak mleko, sosy lub słodkie płatki zbożowe. Również trzeba z menu usunąć wszystko, co jest przetwarzane, wytwarzane lub pakowane. Sól jest również na liście „do usunięcia” ponieważ może powodować wzdęcia. To samo dotyczy kofeiny z kawy, czarnej herbaty i czekolady. Unika się również dodawania cukrów i środków konserwujących żywność. Trzeba też uniknąć białek o wysokiej zawartości tłuszczu i czerwonego mięsa. Trzeba o tym pomyśleć jako o dniu jedzenia zdrowej całej żywności. Lepiej też unikać nabiału, gdyż ciężko się go trawi w układzie pokarmowym.

Potrzebne składniki odżywcze: zdrowy plan detoksykacji będzie obejmował wiele pożywnych potraw, błonnika pokarmowego i płynów, jak również wspomagacze w formie naturalnych suplementów jak np. Fibra Vitale. Oprócz picia soków i zup, które są zrobione z owoców i warzyw, należy pamiętać o włączeniu stałej i surowej żywności w postaci sałatek, koktajli i przekąsek, jak również dobrze jest jeść orzechy i nasiona. W przypadku potrzeby białka warto zdecydować się na białko roślinne lub na małe porcje chudego mięsa. Jest to zrównoważone podejście do żywności, pozwalające upewnić się, że otrzymasz niezbędne składniki odżywcze, w tym przeciwutleniacze, takie jak witamina C i mikroelementy wspomagające metabolizm, takie jak witaminy z grupy B.

Ranek na detoksie

Po przebudzeniu: zacznij dzień od wypicia gorącej wody ze świeżo wyciskanym sokiem z cytryny.  Pamiętaj, aby nadal pić wodę przez cały dzień – hydratacja jest kluczem do zdrowego organizmu!

Popołudnie na detoksie

Unikaj popołudniowego przejedzenia, jedząc lekki lunch. Zalecamy wybór bogatej w błonnik sałatki z kapusty, która zawiera tłuszcze zdrowe dla serca.

Czas przekąski: zachęcamy do zielonego soku (z warzyw) ten napój o wysokiej wartości odżywczej ma moc natychmiastowego pobudzania energii. Ma mnóstwo niezbędnych witamin wspomagających odtruwanie organizmu.

Wieczór

Kolacja: jest to idealny czas, aby zrelaksować się przy zdrowej kolacji pełnej chudego białka i świeżych warzyw.

Choć nie ma czegoś takiego jak jednodniowa dieta cud – dobrze jest skorzystać z tych wskazówek dla zdrowszych długoterminowych decyzji. Pamiętaj, aby zjeść śniadanie, lunch, kolację i co najmniej jedną przekąskę (absolutnie nie pomijaj posiłków!) I upewnij się, że składają się wyłącznie ze zdrowej żywności. Jedzenia konsekwentnie przez cały dzień pomaga stworzyć podstawę do ciągłego zdrowego odżywiania. Chodzi o spożywanie warzyw, chudego białka. Polecane są też zdrowe tłuszcze z orzechów, nasion lub oliwek, awokado lub kokosa. Unikać jak ognia należy opakowanej, przetworzonej żywności. Pozwoli to wyprowadzić z organizmu nadmiar sodu, sztucznych składników i cukru z diety. Również warto ogólnie odpuścić sobie stosowanie soli i zamiast tego używać wyłącznie ziół i przypraw do doprawienia żywności. Wystarczy uruchomić swoją kulinarną wyobraźnię. Już po jednym dniu poczujesz się lepiej.