Jaka herbata na jelita?

Choć każdy z nas zna zasady dobrego odżywiania to bardzo często ich nie przestrzegamy i nasza dieta jest bogata w produkty wysoko przetworzone, tłuste oraz słodkie. Doprowadzamy tym do spowolnienia metabolizmu – a to w prostej linii przyczynia się do zanieczyszczenia organizmu substancjami toksycznymi. Tak więc po zimowym zaniedbaniu przyszedł czas na wiosenne porządki.

Twój organizm został przeciążony toksynami jeśli zauważyłeś u siebie:

  • wypadanie włosów,
  • zaparcia,
  • ziemistą cerę,
  • bóle głowy,
  • brak witalności.

To znak, że potrzebne mu wsparcie i dobry detoks. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku ziołowe napary i herbaty, które skutecznie oczyszczą organizm, a przy okazji poprawią Twoje samopoczucie.

Herbata na oczyszczanie organizmu

Mięta to chyba klasyk wśród ziół na problemy z przewodem pokarmowym. Posiada ona największą rzeszę zwolenników jeśli chodzi o jej walory smakowe. Najlepiej sprawdzi się spożywana około pół godziny po posiłku lub w przypadku pojawienia się niestrawności czy też bóli brzucha. Mięta działa nie tylko łagodząco, ale niektórzy twierdzą, że nawet znieczulająco. Sprawdzi się w łagodzeniu chorób wątroby, dróg żółciowych oraz skurczów żołądka.

Z kolei zielona herbata na jelita to klasyk w oczyszczaniu i usprawnianiu układu pokarmowego. Przede wszystkim usuwa z organizmu toksyny i wolne rodniki. Świetnie sprawdza się jako substytut kawy. Dodatkowo obniża poziom złego cholesterolu i wzmacnia serce. W zależności od czasu parzenia działa na obniżenie ciśnienia krwi – parzona długo, natomiast parzono krótko wpływa na podniesienie ciśnienia.

Choć nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę to melisa jest kolejnym ziołem wpływającym pozytywnie na zaburzenia trawienia oraz wszelakie schorzenia dróg żółciowych. Jednak większość z nas łączy ją jednak z działaniem uspakajającym oraz ułatwiającym zasypianie.

Rumianek to kolejne zioło, które powoduje działanie rozkurczowe w nieżytach jelit, a dodatkowo usprawnia prace nerek jak i całego układu moczowego. Wiec warto czasem zamiast stosować go zewnętrznie wypić jedną czy dwie filiżanki.

Natomiast koper sprawdza się nie tylko przy dolegliwościach żołądkowych ale również w trakcie detoksu organizmu gdyż działa przeczyszczająco. A dodatkowo poprawia trawienie.

Łopian większy jest bardzo często występującym ziołem w mieszankach. Powoduje on zwiększenia tempa trawienia oraz pomaga pozbyć się gazów, rozładowuje wzdęcia oraz sprawdza się w likwidowaniu niestrawności.

W mnogości siła

Jeśli chciałbyś zastosować  tą opcje i pić napary czy też herbaty z wszystkich wymienionych powyżej ziół to prawdopodobnie zabrakło by na to wszystko dnia. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w mieszanki ziołowe – można samemu zmieszać poszczególne zioła albo zakupić już gotowe. Jeśli nigdy nie tworzyłeś mieszanek ziołowych warto zaczerpnąć rady eksperta lub kupić gotowy produkt, który na pewno będzie działać skutecznie. Warto w tym celu udać się do sklepu zielarskiego lub poszukać dobrej apteki internetowej i zakupić odpowiednią herbatę na jelita. Dobrym przykładem polecanej mieszanki jest Fibra Vitale.

Opłaca się więc zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń i rezygnacja ze zwykłej czarnej herbaty czy też kawy na rzecz herbat na oczyszczenie organizmu. Poprawią one Twoje samopoczucie i wygląd, a co najważniejsze wspomogą Twoje jelita i cały układ pokarmowy do lepszej pracy. Wystarczy mała zmiana a może przynieść ogromne korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *