Oczyszczanie jelit ze złogów

Wiele stanów zdrowia można wyleczyć lub zapobiec poprzez wyeliminowanie śluzu, złogów kału i pasożytów z wnętrza jelit. W ciągu 70 lat nasze jelita będą musiały przetworzyć ponad 100 ton żywności i 40 000 litrów płynu. Ta ogromna ilość żywności i płynów prowadzi do około 15 kilogramów kału i odpadów toksycznych. Te odpady zanieczyszczają naszą krew i powodują nieodwracalne uszkodzenia naszego ciała.

Oto kilka typowych objawów zatrucia jelitowego lub gromadzenia się złogów:

 • cukrzyca,
 • zaburzenia metabolizmu,
 • problemy ze słuchem i wzrokiem,
 • nadmierny lub niewystarczający przyrost masy ciała,
 • choroby nerek i wątroby,
 • gorszy stan skóry, włosów i paznokci,
 • artretyzm,
 • niektóre rodzaje raka.

Jednak jest nadzieja na porządne  oczyszczanie jelit ze złogów: spożywanie 1-3 łyżek mąki lnianej dziennie przez trzy tygodnie może sprawować cuda! Całkowicie wyczyści cały śluz, złogi kału i pasożyty, przy pełnym utrzymaniu mikroflory jelitowej! Ta metoda oczyszczania okrężnicy zapewnia szybką normalizację wagi i spalanie tłuszczu. Ma kilka pozytywnych efektów w regulacji metabolizmu lipidów. Mąka lniana pochłania i wyeliminuje toksyny z naszego ciała wraz z obniżaniem poziomu cholesterolu we krwi. Jej działanie mogą dodatkowo wspomóc suplementy takie jak Fibra Vitale o unikatowej kompozycji całkowicie naturalnych składników.

Wskazania jak najszybszego sięgnięcia po te metody oczyszczania to:

 • stany zapalne górnych dróg oddechowych, przewodu pokarmowego,
 • zapalenie okrężnicy,
 • problemy dróg moczowych, zakażenia, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie śluzówki nosa,
 • nadmierna masa ciała, zaburzenia metabolizmu lipidów.

Czas na  oczyszczanie organizmu ze złogów za pomocą mąki lnianej

Aby oczyścić jelita przy użyciu mąki lnianej – należy zamias śniadania spożywać tę mieszaninę przez 3 tygodnie:

 • Tydzień 1: 1 łyżka mąki lnianej i 100 ml kefiru
 • Tydzień 2: 2 łyżki mąki lnianej i 100 ml kefiru
 • Tydzień 3: 3 łyżki mąki lnianej i 150 ml kefiru

Jeśli nie możesz znaleźć mąki lnianej w lokalnym sklepie, po prostu kup siemię lniane i posiekaj je bardzo drobno. Nigdy nie siekaj więcej niż to, czego potrzebujesz do bieżącego posiłku. Nasiona lnu mogą stać się wtedy niezjadliwe, jeśli zrobisz to na zapas. Przygotuj świeżą porcję każdego ranka. Zjadaj tę wspaniałą mieszaninę zamiast śniadania! Równocześnie też nie zapomnij o tym, by wypijać co najmniej 2 l wody dziennie. Możesz uzyskać lepsze wyniki, jeśli pijesz wodę z miodem.
Zobacz najlepsze przepisy na soki oczyszczające – podają tipy.interia.pl

Oczyszczanie jelita grubego

Len i kefir są bardzo korzystne dla oczyszczenia jelita grubego. Organiczna papaja jest również doskonałym środkiem czyszczącym jelita grubego, poza tym może pomóc schudnąć i utrzymać dobre zdrowie jelita grubego. Warto to wszystko wspomóc suplementem o nazwie Fibre Vitae, który jest mieszaniną wielu ziół i roślin, co jest świetnym sposobem na poprawę i oczyszczenie jelita grubego. Jest jedynym suplementem na rynku, który zawiera tak unikalną mieszankę ziół  dla zdrowia jelita grubego i każdego dnia zbiera naprawdę sporo pozytywnych opinii dotyczących efektywności jego działania.

Inne opcje oczyszczania

Niektórzy używają metod oczyszczania jelita grubego – takich jak środki przeczyszczające lub środki ziołowe – podczas gdy inni sięgają nawet po takie zabiegi jak hydroterapia jelita grubego – pozwala na przepłukanie jelita za pomocą sporej ilości wody – co ma rzekomo usunąć szkodliwe toksyny i wyeliminować stary materiał odchodowy z organizmu. Chociaż reklamy produktów czyszczących jelita grubego sugerują, że przyczyniają się do wzmocnienia układu odpornościowego, zwiększenia samopoczucia i zmniejszenia masy ciała poprzez „detoksykację”, nie ma zbyt wiele dowodów na poparcie tych twierdzeń. Wielu lekarzy ostrzega o możliwych skutkach ubocznych takiego nieprzemyślanego oczyszczania jelita grubego.

Oczyszczanie tak czy inaczej jest ważne, bo kiedy wątroba i nerki funkcjonują dobrze, ciało jest dobrze wyposażone w własne mechanizmy filtrujące toksyny. Detoksykacja jest obsługiwana przez wątrobę i nerki, a produkty odpadowe są eliminowane do jelit właśnie, stąd ich rola.