Preparaty oczyszczające Oczyszczanie,Polecane zioła,Poradnik Co pomoże na oczyszczanie jelita cienkiego?

Co pomoże na oczyszczanie jelita cienkiego?Nie ma nic ważniejszego dla zdrowia niż czystość jelita grubego i cienkiego. Żołądek rozkłada jedzenie na mniejsze cząstki pokarmów, lecz to przede wszystkim małe jelita pozwalają na wysyłanie żywności do krwiobiegu po to, aby właściwie odżywić ciało – dlatego tak bardzo ważne jest utrzymanie ich w czystości, by dbały o najwyższą jakość spełniania swojej funkcji.

Jelito cienkie składa się z wielu milionów drobnych elementów, tworząc ogromną powierzchnię kontaktu z krwią. To miejsce, gdzie większość składników odżywczych z jedzenia, które jemy, trafia do krwiobiegu – dlatego pojawiają się problemy, jeśli w jelitach zalegną się:

 • pasożyty,
 • szkodliwe bakterie,
 • grzyby,
 • toksyny.

Ci najeźdźcy niszczą organizm na dwa sposoby. Po pierwsze, wytwarzają endotoksyny wchodzące do krwiobiegu i powodują, że jesteśmy chorzy (lub powodują, że wątroba potrzebuje bardzo dużo energii w celu wyczyszczenia bałaganu). Poza tym tworzą one żel, który zakłóca asymilację składników pokarmowych i zapewnia dom dla pasożytów, grzybów i szkodliwych bakterii. Posiadanie sporej ilości błonnika w diecie znacznie pomaga zapobiegać temu. Teraz każdy powinien zrozumieć dlaczego tak bardzo ważną praktyką zdrowotną jest upewnienie się, że jelita są czyste.

Plan oczyszczenia systemu jelitowego

Następujące trzy procedury utrzymania jelit są wysoce wskazane, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układów jelitowych.

 • Częste przyjmowanie probiotyków – nic nie ma większego znaczenia dla zdrowia jelit niż ochronne bakterie znane jako probiotyki. Bakterie ochronne pomogą strawić szkodliwy żel i zwalczają szkodliwe bakterie.
 • Dwa razy w roku należy przeprowadzić zabieg oczyszczania jelit, w tym oczyszczanie z pasożytów i szkodliwych enzymów.

Jak już wiemy, jelita są częścią ciała odpowiedzialną za trawienie. Nasze jelita zaczynają się w żołądku i kończą się w jelicie grubym. Wiemy też, że są podzielone na dwie części: jelito cienkie i jelito grube. Oczyszczanie jelita cienkiego jest bardzo ważne, gdyż ten organ jest odpowiedzialny za trawienie naszego pokarmu, a jelito grube jest zaangażowane w eliminację produktów rozkładu trawiennego. Niestety, jelita mogą stać się toksyczne – całe szczęście jednak poprzez odpowiedni program oczyszczania jelit można sobie z tym poradzić. Jelita odgrywają kluczową rolę w układach odpornościowych i detoksykacyjnych organizmu.

Zrozumienie tych ról może pomóc każdej osobie zrozumieć związek:

 • dobrej diety,
 • dobrego trawienia,
 • dobrego zdrowia.

Tym bardziej iż sporo badań wykazało, że niepełne, nierównomierne i dysfunkcyjne procesy trawienne mogą być związane z szeroką gamą poważnych chorób, począwszy od zapalenia okrężnicy i raka, do astmy i chorób stawów.

Oczyszczanie jelita cienkiego – co możemy zrobić?

Trawienie zaczyna się w ustach. Odpowiednie przeżuwanie pokarmu już jest niewątpliwie najprostszym sposobem na poprawienie trawienia. Proces trwa w żołądku. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie potrawy są trawione w tym samym miejscu, ani tymi samymi enzymami. Dlatego trzeba uczyć się jak zmniejszyć jednoczesne spożycie pokarmów, które są niestrawne – to może być bardzo pomocne dla osób cierpiących na problemy trawienne. Ostatecznie to będzie większość z nas, ponieważ produkcja kwasów trawiennych maleje wraz z wiekiem.

Po opuszczeniu żołądka, częściowo strawione jedzenie wchodzi do jelita cienkiego, gdzie następuje większa część trawienia i wchłaniania. Hormony we krwi są aktywowane przez wprowadzenie żywności do jelita cienkiego i stymulowanie uwalniania enzymów trzustkowych do jelita cienkiego. Enzymy te rozkładają białka na aminokwasy, węglowodany na cukry i tłuszcze na kwasy tłuszczowe. Na tym etapie w zdrowym ciele, jedzenie staje się wystarczająco małymi cząsteczkami, aby mogły zostać prawidłowo wchłonięte się do krwiobiegu przez ścianę jelit. Ponieważ stan autoimmunologiczny może zniszczyć spustoszenie w układzie endokrynologicznym, który reguluje funkcję całego ciała, rozwiązywanie problemów zdrowotnych, które mogą wynikać z infekcji drożdży i przeciekowego zespołu jelit może być skomplikowane. Licencjonowany holistyczny lekarz opieki zdrowotnej jest w takiej sytuacji zdecydowanie. W międzyczasie osobisty program detoksykacji w tym także przyjmowanie suplementów naturalnie wspomagających trawienie, takich jak Fibra Vitale może zminimalizować obciążenie układu pokarmowego, a tym samym poprawić jego wydajność.

Czyszczenie jelit jest bardzo pomocne w profilaktyce chorób jelitowych, takich jak:

 • zaparcia,
 • niestrawność,
 • zespół jelita drażliwego,
 • zapalenie jelita grubego,
 • choroba Chrohna.

Oczyszczanie jelita cienkiego

Jelita cienkie muszą być czyste, by prawidłowo funkcjonować w celu przetworzenia i wchłaniania składników odżywczych w naszym pożywieniu. Aby oczyścić je prawidłowo trzeba usunąć ze swojego życia komplikacja takie jak:

 • nieprawidłowa kombinacja pokarmów,
 • brak enzymów trawiennych,
 • przejadanie się,
 • spożywanie przetworzonej żywności i fast-foodów.

Przekrwienie śluzu w jelicie cienkim jest często skutkiem tego przeciążenia i utrudnia wchłanianie składników odżywczych. Czyszczenie jelitowe skierowane na jelita cienkie koncentruje się na eliminowaniu szkodliwego śluzu.

9 komentarzy do “Co pomoże na oczyszczanie jelita cienkiego?”

 1. Fel pisze:

  Dużo się mówi w dzisiejszych czasach na temat glutenu, na temat „cieknących jelitach”, dlatego myślę, że dieta jest kluczowa, jeśli chce się oczyścić jelita ze złogów.

 2. Łucja pisze:

  Kiedyś w ogóle nie zwracałam uwagi na to, że może być coś nie tak z jelitami albo wątrobą. Dlatego też nie zwracałam uwagi na to co jem. Uważałam, że skoro jeszcze żyję to wszystko jest w porządku a z biegiem lat wyszło moje odżywianie się. Przechodzę teraz na dietę oczyszczającą i mam nadzieję, że to wystarczy, bo nie chcę brać leków, nigdy ich nie brałam

  1. Ola pisze:

   Jeśli będziesz trzymać się diety i przede wszystkim zrezygnujesz ze wszystkich szkodliwych produktów (w tym piwka) to na pewno dojdziesz do siebie, tylko to może zająć 1-3miesiące. Dobrze, że w taki sposób chcesz się oczyścić, bardzo rozważne podejście 🙂

 3. Inga pisze:

  Polecam ci też w takim razie zioła FibraVitale. Są bardzo przydatne przy oczyszczaniu organizmu z toksyn. Możesz je pić cały czas, nie tylko w trakcie oczyszczania. Zawierają dużo błonnika, który oczyszcza jelita i reguluje jego pracę. Sama dieta też jest ważna, ale picie ziół dla mnie jest nieodłącznym elementem diety.

  1. biolo pisze:

   też myślę o ziołach. te mają dobry skład z tego co widzę. a ile czasu trzeba je pić żeby poczuć różnicę?

 4. Lelka pisze:

  Ja piję je już od 2 miesięcy, ale pamiętam, że po kilku tygodniach zaparcia zaczęły mijać i czułam jak jelita pracują. Fajne połączenie z dietą, bo w końcu czułam się najedzona ale bez uczucia wzdętego brzucha. Czuję, że ta dieta i zioła zostaną ze mną na zawsze, bo w końcu czuję się normalnie i mój komfort psychiczny też się poprawił 😀

 5. kiszon pisze:

  Jestem w trakcie oczyszczania jeśli można to tak nazwać. Po prostu spożywam dużo produktów, które działają oczyszczająco na jelita i minął tydzień dopiero a ja faktycznie czuję się inaczej. Zaparcia zaczęły mijać, jest coraz lepiej a minęło tak mało czasu, także nie bierzcie żadnych leków, bo dieta bardzo dużo daje. Organizm od razy reaguje na zdrową żywność 🙂

  1. Natalia pisze:

   To mnie podniosłeś na duchu 🙂 Myślałam, że oczyszczanie zajmuje kilka miesięcy a tu pierwsze oznaki już po tygodniu. Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy reaguje inaczej, ale mam nadzieję, że w moim przypadku też tak będzie, bo byłam już u lekarza i oczywiście nie wiedział co mi jest…

 6. Marica pisze:

  No, jak ktoś się stołuje ciągle w barach fast-food to nie ma co się dziwić, że jelita ma zapchane … W problemach jelitowych najważniejsza jest jednak dieta oczyszczająca organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *