Preparaty oczyszczające Poradnik Leczenie kanałowe pod mikroskopem – dowiedz się więcej o nowej metodzie

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – dowiedz się więcej o nowej metodzie



Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest szybkie i skuteczne. Pojawia się w gabinetach dentystycznych jako nowoczesna odpowiedź na niekomfortowe warunki leczenia – ryzyko błędów czy wydłużony czas. U pacjentów często występuje też ból po leczeniu kanałowym (np. przy dewitalizacji miazgi), ale dzięki użyciu dobrego sprzętu, można to uznać za przeszłość. Leczenie kanałowe pod mikroskopem wymaga znieczulenia i pozostaje bezbolesne.


NA CZYM POLEGA LECZENIE KANAŁOWE? – WSKAZANIA DO ZABIEGU

Jeśli chcemy zrozumieć na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem, musimy zrozumieć budowę zęba. Wnętrza wypełnia miazga, która w wyniku próchnicy ulega zapaleniu.Taki stan to właśnie wskazanie do podjęcia zabiegu.

Miazga może też zostać uszkodzona wskutek urazów, złamań i pęknięć. Innym powodem do rozpoczęcia leczenia jest bruksizm, czyli mimowolne zgrzytanie zębami w czasie snu. Podjęte przez dentystę leczenie ma na celu odbudowanie i poprawienie stanu uzębienia pacjenta.

Leczenie kanałowe zęba nie musi mieć miejsca, jeśli np. dbamy o higienę jamy ustnej, czyli:

  • szczotkowanie rano i wieczorem.
  • płukanie płynami antybakteryjnymi.
  • czyszczenie języka z osadów bakteryjnych.
  • nitkowanie przestrzeni między zębami.

ZATRUWANIE ZĘBA W LECZENIU KANAŁOWYM A DYSKOMFORTLeczenie kanałowe zębów.

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym nazywane fachowo dewitalizacją, jest dla pacjentów zazwyczaj dotkliwe. Żeby odbudować ząb, trzeba często usunąć zapaloną miazgę w całości, a żeby usunąć miazgę, trzeba ją wcześniej zatruć.

Takie postępowanie jest naturalne i skuteczne, jednak wiąże się z kilkugodzinnym dyskomfortem utrudniającym funkcjonowanie. Jeśli ból zęba po leczeniu kanałowym utrzymuje się zbyt długo, trzeba skonsultować sytuację z dentystą, który podjął się leczenia.

CZY LECZENIE KANAŁOWE BOLI? NIE, JEŚLI SKORZYSTAMY Z MIKROSKOPU

O to czy leczenie kanałowe boli pytają zazwyczaj dzieci. Dorośli, którzy mają bólowe doświadczenia odpowiadają, że tak właśnie jest. Nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powoduje jednak bólu.

Zastosowane znieczulenie pozwala przejść przez proces odbudowy zęba komfortowo. Jedynym źródłem lekkiego bólu mogą być okolice migdałków, ale dopiero po zakończonym zabiegu. Taki ból, podobnie jak przy wspomnianej dewitalizacji, samoistnie przechodzi.

ILE TRWA LECZENIE KANAŁOWE? RÓŻNICE W METODACH

Ile trwa leczenie kanałowe, jeśli postawimy na leczenie kanałowe pod mikroskopem? Zabieg można już przeprowadzić w ciągu 60 minut! Wystarczy tylko jedna wizyta, co znacząco odróżnia tę metodę od tradycyjnych rozwiązań – rozkładających się zwykle na kilka tygodni.

W zależności od stopnia zniszczenia, pacjent przychodzi do gabinetu w odstępach czasowych. Leczenie kanałowe pod mikroskopem usprawnia całe postępowanie i jest wykonalne w ciągu jednej wizyty.

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – DLACZEGO WARTO?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem staje się popularne wśród stomatologów ze względu na uzyskanie precyzyjnego obrazu. Dla pacjentów to z kolei okazja do szybkiego i wygodnego leczenia.

Dostępne dziś leczenie kanałowe pod mikroskopem niweluje też ryzyko błędu,
Leczenie kanałowe zębów.które mogłoby powodować tzw. powtórne leczenie. Jest ono stratą czasu i pieniędzy. W wyniku stanu zapalnego miazgi zadaniem dentystów jest zatrucie i usunięcie miazgi, wyczyszczenie komory zęba, otwarcie kanałów i założenie materiału wypełniającego wnętrze na nowo.

Na samym końcu stomatolog odbudowuje koronę. Dzięki użyciu mikroskopu każdą z czynności (poza zatruciem zęba – nie trzeba tego robić) wykonuje się w ciągu tylko jednej wizyty! Z tego powodu nowa metoda jest korzystniejsza i cieszy się większą popularnością.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE? POWSZECHNE KOSZTY

Metoda, stopień zniszczenia i stawki konkretnych gabinetów decydują o tym ile kosztuje leczenie kanałowe. W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia kanałowo można wyleczyć zęby dzieci, kobiet w ciąży i numery 1,2,3 w przypadku osób dorosłych.

Leczenie kanałowe w prywatnej praktyce lekarskiej kosztuje średnio 200-500 złotych. Koszt leczenia kanałowego wzrasta, jeśli jest przeprowadzany pod mikroskopem – są to stawki od 500 do nawet 2000 złotych.

Tagi: , , , ,